15 Temmuz'da Şehit Düştüler Başkent'i Düşürmediler

15 Temmuz'da Şehit Düştüler Başkent'i Düşürmediler

15 Temmuz'da Şehit Düştüler Başkent'i Düşürmediler | Etkinlikler | DEKMEB

Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Yasemin Asan, 15 Temmuz'da yaşananları ölümsüz kılmak üzere bir kitap çalışmasına imza attı. DEKMEB tarafından yayınlanan "15 Temmuz'da şehit düştüler, Başkent'i düşürmediler" adını verdiği kitabında Asan, meşakkatli bir çalışma sonucu topladığı 15 Temmuz şehitlerinin hikayelerini birinci ağızdan anlattı, şehit yakınlarının duygu ve düşüncelerini aktardı.

GELİRİ ŞEHİT AİLELERİNE

15 Temmuz darbe girişiminde Ankara'da şehit olan 89 sivilin ailesi ile yüz yüze görüşüldü. Ailelerden 15 Temmuz gecesi şehitlerin evden nasıl çıktıkları, meydanlarda yaptıkları kahramanlıkları ve son sözlerinin neler oldu kayıt altına alınmak için “15 Temmuz'da şehit düştüler, Başkent'i düşürmediler” kitabı hazırlandı. Kitap, Yeni Şafak Gazetesi Muhabiri Yasemin Asan'ın imzası ile DEKMEB'ten yayınlandı. Asan tamamını ve DEKMEB'te kitaptan gelecek gelirin bir kısmını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığın açtığı şehitler hesabına yatıracak.

ERDOĞAN'A TAKDİM EDİLDİ

Kitap, 4. CNR İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı'nda tanıtıldı. Fuarın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asan'ın kitaplarının yer aldığı standı gezdi, kitap hakkında bilgi aldı. Yasemin Asan, imzalı bir kitabını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etti.